Rodzaje wykorzystywanego paliwa

W obecnych czasach wykorzystuje się dwa główne rodzaje paliwa i jeden poboczny. Za główne rodzaje paliwa samochodowego wymienia się olej napędowy oraz benzynę. Silniki typu diesla, wykorzystują olej napędowy, są one często o wiele większe pojemnościowo.

A co za tym idzie ich moc jest słabsza z powodu wymaganej pojemności silnika, ponieważ wymaga od nich tego paliwo oraz potrzebują o wiele większych nakładów prądu podczas startu, dlatego też mają większe akumulatory. Silniki benzynowe mimo mniejszej pojemności silnika, są o wiele mocniejsze nawet przy niskich pojemnościach, sprawdzają się one praktycznie w każdych warunkach, ponieważ nie przeszkadzają im zmiany pogodowe, jednak problemem jest to, że o wiele więcej „palą”.

Niskie spalanie wymaga sprawnej skrzyni biegów: Naprawa skrzyni biegów!

Za paliwo poboczne można wziąć gaz napędowy, za pomocą odpowiedniej instalacji, możliwe jest używanie tego typu paliwa w silnikach benzynowych, często mówi się, że gaz niszczy silnik, jednak jest o wiele tańszy i nawet przy spalaniu rzędu 14 litrów na 100 km, jest to wydatek tańszy niż w przypadku benzyny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *